Skip to content

19-та Седница на Советот за развој на Пелагониски регион

ДАТУМ

ноември 24, 2016

Категории

Денес на 24.11.2016 година во просториите на Центарот за развој на Пелагонискиот плански регион, Советот за развој на Пелагониски плански регион ја одржа својата 19-та седница. На седницата беше усвоена приоритетната листа со регионални проекти за 2017 година, кои ќе се имплементираат во општините од регионот.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy