Skip to content

Регионални денови на културата во Пелагонија – Општина Крушево

ДАТУМ

октомври 27, 2015

Категории

На 28.10.2015 година, публиката од Општина Крушво имаше можност да присуствуа на еден поинаков културен настап во рамките на Регионалните денови на културата во Пелагонија и преку станд ап комедијата на Никола Тодоровски да проследи дел од модерниот хумористичен културен израз.

Регионалните денови на културата се реализриаат во рамките на проектот: Развиено наследство, вектор на односи и основа за регионален идентитет” кој се имплементира во рамките на Програмата за децентрализирана соработка помеѓу регионот Долна Нормандија и Република Македонија.

Регионалните денови на културата продолжуваат  и во наредните денови и тоа, во Општина Кривогаштани ќе гостува театарот Бабец а во Битола ќе се отвори изложба на Француската Алијанса на 29.10.2015. Манифестацијата ќе заврши со настап на КУД Илинден во Новаци на 30.10.2015.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy