Skip to content

Регионални денови на културата во Пелагонија 2015 – Општина Ресен

ДАТУМ

октомври 20, 2015

Категории

На 20.10 2015 во кино салата во Ресен, ресенската публика имаше можност да ја проследи претставата “Катастрофа”во изведба на Интимен Театар од Битола.  Љубителите на културата од Ресен присуствуваа на претстава од жанрот комедија преку која проследија дел од културната понуда на Пелагонискиот регион.

Регионалните денови на културата се реализриаат во рамките на проектот: Развиено наследство, вектор на односи и основа за регионален идентитет” кој се имплементира во рамките на Програмата за децентрализирана соработка помеѓу регионот Долна Нормандија и Република Македонија.

Регионалните денови на културата продолжуваат во понеделник на 28.10.2015 во Општините Долнени и Крушево, со детска претстава на детскиот театар Бабец за дечињата од Општина Долнени и Станд ап комедија за крушевската публика.

 

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy