Skip to content

Центарот за развој на Пелагонискиот плански регион Добитник на награда за особен придонес во развојот на Пелагонискиот регион

ДАТУМ

февруари 17, 2015

Категории

Центарот за развој на Пелагонискиот плански регион е Добитник на Наградата за особен придонес во развојот на Пелагонискиот регион.Оваа награда е доделена во рамките на Манифестацијата ’’Најпопуларни за 2014 година’’ во организација на Регионалната медиумска куќа телевизија Орбис од Битола.

Во рамките на оваа манифестација, во 36 категориии беа оддадени признанија на најуспешните чинители во развојот на економијата, општеството, животната средина, образованието, регионалниот и локалниот развој.Наградените беа избрани по пат на јавно гласање на жителите на Пелагонискиот регион.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy