Skip to content

Проекција на филм и дискусија со дебатно кино во Демир Хисар и музички настап во Ресен во рамки на Регионалните денови на Културата во Пелагонија

ДАТУМ

септември 24, 2014

Категории

Во рамките на Регионалните денови на културата во Пелагонија на 24.09.2014 во Општина Демир Хисар се реализира проекција на филмот “Орландо” од Вирџинија Волф во режија на Сали Потер и дискусија со Ирена Цветковиќ во партнерство со Локомотива од Скопје и Контра кадар Дебатно кино од Битола.

Во општина Ресен пак на 24.09.2014 година во Кавалино кафе се одржа настапот на Филип Хаче кој ги  изведе своите музички нумери пред ресенската публика.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy