Skip to content

Најмладите од Могила и Новаци се забавуваа со танцовиот клуб СТЕП АП од Битола и учениците од ОУ Даме Груев од Битола

ДАТУМ

септември 22, 2014

Категории

На 23.09.2014 и 25.09.2014 во основното училиште во с. Добрушево, Општина Могила и Општина Новаци се одржаа два настани од забавен карактер,  кои се дел од регионалните денови на културата, кои се во организација на Центарот за развој на Пелагонискиот плански регион, во соработка со 9-те Општини во Пелагонискиот регион.

Пред присутната публика се претставија учениците од ОУ Даме Груев од Битола со дел од театарската претстава Чорбаџи Теодос, како и танцовиот спортски клуб Степ Ап од Битола кои пред присутните изведоа неколку американски и стандардни танци. Регионалните денови на културата свечено започнаа на 22 септември во Општина Битола, а официјално ќе завршат на 30 септември во Општина Долнени.

 

 

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy