Skip to content

Емилиа Ѓероска и во наредните четири години ќе го предводи ЦРППР

ДАТУМ

март 4, 2014

Категории

На својата 5-та седница Советот за развој на Пелагониски регион ја реизбра Емилиа Ѓероска за раководител на ЦРППР. Поддршката за реизбор на раководителот на ЦРППР беше донесена со консезус помеѓу сите градоначалници а доаѓа како награда за постигнатите извонредни резултати во изминатите 4 години, со кој Пелагонискиот регион е на прво место во Р.Македонија по бројот на подготвени и одобрени апликации.

 

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy