Skip to content

Втора седница на Советот на Пелагонискиот регион

ДАТУМ

јули 3, 2013

Категории

На 03.07.2013 година се одржа втора седница на Советот на Пелагонискиот плански регион. На ова седница беа разгледани деветте прифатени проекти од Бирото за регионален развој и одобрени од Национален совет кој ке бидат реализирани до декември 2013.

Една од точките беше и продолжувањето на сорбаотката со партнери од Грција, покрај Центарот отсега и самите општини ќе може да аплицираат самостојно за проекти. Исто така претседателот на Советот ја потпиша и одлуката за соработка со ГИС РЕД.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy