Skip to content

Регионалните културни денови продолжуваат во Битола

ДАТУМ

ноември 12, 2012

Категории

Со отворањето на изложбата од ликовната колонија Дрен во Центарот за култура во Битола продолжија регионалните денови на културата во Пелагонија. Изложбата се состои од 20 дела – слики масло на платно- создадени за време на одржувањето на овогодинешната колонија од страна на домашни и интернационални уметници.Изложбата ќе биде отворена за битолската публика до 12.11.2012 година.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy