Skip to content

Регионалните културни денови продолжуваат со имплементација

ДАТУМ

ноември 3, 2012

Категории

Во рамките на Регионалните Денови на Културата во Пелагонија во општина Кривогаштани на 03.11.2012 година, за прв пат, беше одиграна детската претстава “Пријателство” во продукција на детскиот театар “Бабец” од Битола.
Претставата имаа можност да ја видат повеќе од 200 дечиња од основните училишта и од претшколските установи  во општината.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy