Skip to content

Одиграна детската претстава “Пријателство” во Долнени

ДАТУМ

ноември 2, 2012

Категории

Регионалните Денови на Културата во Пелагонија продолжуваат со успешна реализација. На 02.11.2012 година, за прв пат во општина Долнени беше одиграна детската претстава “Пријателство” во продукција на детскиот театар “Бабец” од Битола. Претставата имаа можност да ја видат повеќе од 150 дечиња од сите училишта во општината.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy