Skip to content

Детска театарска претстава во Новаци

ДАТУМ

ноември 1, 2012

Категории

Регионалните Денови на Културата во Пелагонија продолжуваат со реализација. На 01.11.2012 година, за прв пат по подолг период во општина Новаци беше одиграна детска претстава “Пријателство” во продукција на детскиот театар “Бабец” од Битола. Претставата имаа можност да ја видат повеќе од 150 дечиња од школска и претшколска возраст од училиштата во општината.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy