Skip to content

“АнтиУмешност” – театарска претстава во Демир Хисар

ДАТУМ

ноември 1, 2012

Категории

На 01.11.2012 година Центарот за култура “Марко Цепенков” од Прилеп се претстави пред демирхисарската театарска публика со претставата “АнтиУмешност”. Во салата на Домот на културата “Илинден” публиката уживаше во еден и пол часовната претстава која е последното продукциско остварување на младинскиот театар кој работи во склоп на Центарот за клултура од Прилеп.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy