Skip to content

Започнаа првите Денови на Културата во Пелагонија

ДАТУМ

октомври 24, 2012

Категории

Со настапот на Културно Уметничкото Друштво “Далмација” од местото Дуги Рат, Далмација, Република Хрватска и Културно Уметничкото Друштво “Димче Могилче” од општина Могила започнаа првите Денови на Културата во Пелагонија.

Настанот го отворија г-ѓа Емилиа Ѓероска, Раководител на ЦРППР, г-дин Славко Велески – Градоначалник на општина Могила и г-дин Јерко Рогиќ, Градоначалник на Дуги Рат.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy