Skip to content

Презентација за можностите за инвестирање во Пелагонискиот регион

ДАТУМ

јули 4, 2012

Категории

Центарот за развој на Пелагонискиот регион изврши презентација за можностите во инвестирање во Пелагонискиот регион, на бизнис форумот помеѓу компаниите од регионот Битола и компаниите од регионот Трабзон- Република Турција.

Бизнис форумот беше организиран од страна на Регионалната Комора во Битола, кој се одржа во хотел Епинал. На бизнис форумот беа присутни 15 претставниции на бизнис компании од градот Трапзон во Република Турција.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy