Skip to content

Почеток на реконструкција на детскиот парк во Зоолошката Градина

ДАТУМ

мај 12, 2012

Категории

На 12-ти Мај (сабота) по повод Денот на Европа и годината на активно стареење и солидарност помеѓу генерациите, во организација на Центарот за развој на Пелагонискиот плански регион, Зоолошката Градина-Битола и НВО Биосфера се одржаа промотивниот настан “Ден на дедовци, баби и внуци”.

Главната цел на настанот беше отпочнувањето и почетокот на реконструкција на детскиот парк во Зоолошката Градина што ќе се реализира со донација на Здружението на пензионери од Битола.Настанот воедно претставува прва активност во 2012 година насочена кон имплементација на техничката документација за целосна реконструкција на Битолската Зоолошка Градина.
Покрај тоа, на промотивниот ден, волонтерите на Биосфера изведоа културни содржини за присутните гости.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy