Skip to content

Промотивен настан “ Секој ден е среќен ден” , кој ќе се одржи на 22 Април

ДАТУМ

април 19, 2012

Категории

Центарот за развој на Пелагонискиот плански регион на 19-ти Април (Четврток) 2012 година со почеток во 12:00 часот, во просториите на Центарот за развој на Пелагонискиот плански регион одржа прес – конференција.

На прес-конференцијата присуствуваа Раководителот на ЦРППР, г-ѓа Емилиа Ѓероска, Ламбе Алабаковски, Директорот на Зоолошката градина во Битола,  г-дин Коста Нешковски и претставник од Здружението БИОСФЕРА со цел најава на големиот Промотивен настан “ Секој ден е среќен ден” , кој ќе се одржи на 22 Април(Недела), во Зоолошката градина во Битола со почеток во 12:00 часот. Исто така на оваа прес конференција беше промоциран и видеозаписот за песната ,,Место за нас” во изведба на Ламбе Алабаковски и детскиот хор ,,Ѕвончиња”.

Покровител на настанот е Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов.

Видеозапис за промотивната песна: Ламбе Алабаковски и детскиот хор Ѕвончиња – ,,Место за нас”

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy