Skip to content

Промотивен настан

ДАТУМ

март 24, 2012

Категории

На 24 Март во Зоолошката градина во Битола беше прославен првиот пролетен ден. Со тоа беше започната и официјалната едукативна програма, а оваа активност беше дел од истата програма која ЦРППР ја реализира заедно со невладината организација БИОСФЕРА.

На овој настан беа присутни повеќе од 50 деца кои уживаа во престојот во битолската зоолошка градина.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy