Skip to content

Грант за поставување на противпожарни хидранти

ДАТУМ

март 12, 2012

Категории

Во јапонската канцеларија за врски на 12.03.2012 година Скопје,  беа потпишани три грант-договори во висина од 183.498 евра. Како еден од корисниците на грантовите за оваа година е Центарот за развој на Пелагониски плански регион а проектот е наменет за поставувањена 140  противпожарни хидранти во Пелагонискиот регион.

Со овие три гранта Јапонија уште еднаш потврди дека ? е искрен пријател на Македонија – и по трагедијата со големиот земјотрес, оваа земја одвојува сила и пари да помогне.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy