Skip to content

Одржана 14-тата седница на Советот за разво на Пелагонискиот плански регион

ДАТУМ

февруари 28, 2012

Категории

Советот за развој на Пелагонискиот плански регион на 28.02.2012 година ја одржа 14-тата седница на која беа усвоени проектите кои ќе бидат поднесени до Бирото за регионален развој на Република Македонија за 2012 година од страна на Пелагонискиот регион.

На седницата покрај проектите кои ќе бидат поднесени до Бирото за регионален развој, членовите на Советот ги разгледаа и усвоиа извештаите за работењето на ЦРППР во 2011 година како и  добиените, аплицираните и имплементираните проекти кои минатата година ЦРППР ги реализира.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy