Skip to content

Одржана работилницата на тема: Енергетски ефикасни јавни услуги на локално ниво

ДАТУМ

декември 1, 2011

Категории

Центарот за развој на Пелагонискиот плански регион во соработка со Фондацијата Ново образование за бизнис со поддршка на Факултетот за бизнис економија ја организираа работилницата: Енергетски ефикасни јавни услуги на локално ниво. Работилницата се одржа на 01 и 02 Декември, во Малата сала на Центарот за Култура со почеток од 10:00 до 14:00 часот.

На оваа работилница учествуваат претставници од Основните училишта во Пелагонискиот регион како и претставници на 9-те Општини во Пелагонискиот плански регион.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy