Skip to content

Свечено примопредавање на противпожарната и спасувачка опрема на ТППЕ Прилеп

ДАТУМ

октомври 8, 2011

Категории

На 08.10.2011 година во Прилеп на Плоштадот Методија Андонов Ченто со почеток во 12 часот се изврши свечено примопредавање на противпожарната и спасувачка опрема на ТППЕ Прилеп.
На свеченото примипредавање пред присутните граѓани се обрати Заменик Министерот за локална самоуправа г-дин Сашо Лазаревски, Раководителот на Центарот за развој на Пелагонискиот регион г-ѓа Емилиа Ѓероска,

Градоначалникот на општина Прилеп г-дин Марјан Ристески и командирот  на Територијалната против пожарна единица Прилеп г-дин Станко Колески.
Покрај свеченото примопредавање на опремата беше изведена и показна вежба од страна на ТППЕ Прилеп.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy