Skip to content

Службената посета на Љубљана

ДАТУМ

септември 3, 2011

Категории

За време на службената посета на Љубљана, тимот на ЦРППР оствари и работен состанок со Љубљанската развојна агенција.На состанокот, тимот на ЦРППР   разговараше со директорката на Љубљанската развојна агенција за активностите кои се превземаат во насока на целокупен развој на Пелагонискиот регион. За време на состанокот беше разговарано и за можните начини на соработка помеѓу овие две иснтитуции.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy