Skip to content

Бит-Фест 2010

ДАТУМ

јуни 12, 2010

Категории

Долго очекуваниот фестивал Бит-Фест која секој година се одржува во градот на културата Битола оваа година не смее да се пропушти.

Причината за тоа се 120 манифестации кои ќе можете да ги седите од 26 јуни до 27 август .Фестивалот ќе биде отворен од гитаристот Влатко Стефановски, Теодосиј Спасов, Гордана Јосифовска и „Биг бенд“ во античкиот  локалитет Хераклеја.  Се очекуваат и гости од Австралија, Русија, Хрватска, САД, Чешка и од Брегот на Слоновата Коска од каде што доаѓа африканската група „Абиџан“.

На следниот линк можете да ја погледнете комплетната програма на Бит-Фест 2010

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy